Ubój rytualny

Sejm odrzucił rządowy projekt o uboju rytualnym bez ogłuszania, co oznacza że nie będzie on legalnie stosowany na terenie Polski.

uboj

Jak się okazało parlamentarzyści ocenili, że polskie społeczeństwo jest zbyt wrażliwe na cierpienie zwierząt i to poczucie właśnie przeważyło na odrzuceniu projektu ustawy.
Premier Donald Tusk nie zamierza wyciągać jakichkolwiek konsekwencji względem ministra rolnictwa Stanisława Kalemby, który do końca próbował przekonać swoich kolegów na Wiejskich do słuszności tej sprawy.

Wg ministra rolnictwa odrzucenie tego projektu stanowczo uderza w eksport polskiej wołowiny do krajów arabskich, dodatkowo wylicza, że spadnie on o niemal o 60 proc. Polityk obawia się, że inne kraje wejdą na rynek mięsny zamiast Polski odbierając jej tym samym spory udział w eksporcie tego rodzaju mięsa.

Mówi się, że właściciele rzeźni szykują zbiorowy pozew w tej sprawie, sądzili bowiem, że ubój rytualny jest niemal zapewniony, tymczasem obecnie obawiają się o swój biznes i miejsca pracy.

Taki obrót sprawy jest szeroko krytykowany przez Izrael. Polski ambasador w Tel Awiwie udał się do izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych w celu omówienia tej kwestii, usłyszał tam stanowczy protest w sprawie zakazu uboju rytualnego.

Advertisements

One response to this post.

  1. Witam.
    Zapraszam na portal dla wszystkich zainteresowanych hodowlą bydła: bukaciarnia.pl

    Odpowiedz

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: